Toprak Tv RTÜK yasasıyla yeniden yayında…

Print Friendly

Türkiye’nin ilk ve tek “tarım ve hayvancılık” kanalı olan Toprak TV, RTÜK’ten aldığı lisansla yeniden yayınlarına başladı.  Daha önce yurt dışı lisansına ilişkin sorunlar yaşayan Toprak TV bir süre uydudan kaybolmuştu. Uydu ve D-Smart’tan izlenebilen Toprak TV, tarım ve hayvancılığa ilişkin “özgün” programarıyla dikkat çekiyordu. Toprak TV Genel Müdürü Mehmet ÖZTÜRK “Toprak TV’nin RTÜK lisansıyla yeniden yayına başlamasına hem kendileirnin hem de çiftçilerin çok sevindiğini” kaydetti.

Toprak TV’nin frekans değerleri şöyle: Frekans 12130, Polarizasyon Vertical, Symbol Rate 27500, Fec 5/6, Türksat 2a

Dünyada ve Türkiye’de “tematik” kanallara olan ilgi giderek artıyor. Haber,spor, belgesel,film kanalarına şimdi de “tarım ve hayvancılık”kanalı eklendi. Şirket ortaklarının tamamı televizyoncu olan ve Bereket Radyo ve TV Yayıncılık A.Ş bünyesinde yer alan Toprak TV eğitim ağırlıklı yayınlarıyla bir “ilk”i başlattı. ” Tarım ülkesi Türkiye’nin 24 saat yayın yapan bir “tarım ve hayvancılık” kanalına ihtiyacı vardı.”diye söze başlayan ve kendisi de bir gazeteci olan Toprak TV Genel Müdürü Mehmet Öztürk “Toprak TV’nin RTÜK lisansıyla yeniden yayına başlamasına hem kendilerinin hem de çiftçilerin çok sevindiğini” kaydetti.

Öztürk, “oldukça genç, yetenekli ve profesyonel bir ekiple çalıştıklarını ve Toprak TV’nin çok yakın bir zamanda adından sıkça söz ettireceğini” belirtti. Mehmet Öztürk’e göre Toprak TV’yi sadece köylü ve çiftçi izlemeyecek.Çünkü yayınlarda üretilen sebze -meyve ve diğer ürünlerin tüketim ve pazarlamasına ilişkin de programlar yer alacak.Dolayısıyla her insana hitap eden bir yayın anlayışını benimseyecek. Buradan yola çıkan Öztürk, reklamverenlere de bir çağrıda bulunarak ” bizde alternatif ve 24 saat ulaşılabilecek hedef kitle var” dedi. Genel Müdür Mehmet Öztürk, Toprak TV’nin içeğinie ilişikin de şu bilgileri verdi:

“Toprak TV tarımda yapılabilecek bütün faaliyetleri ele alacak.. Tarla ve bahçe bitkilerinde toprağın hazırlanması, ekim-dikim, hasat, gübreleme, sulama,makine kullanma…ve tabii pazarlama gibi konuları derinlemesine işleyecek. Büyük baş, küçük baş bütün hayvanlarda ırk, ıslah, doğum, büyüme, hastalık, sağlıklı yaşam, doğru besleme, verim ve pazarlamaya ilişkin Türkiye ve Dünya’daki gelişmeleri ekrana taşıyacak.

Dünyada koloni sayısı bakımından ilk sıralarda ama bal ve türevlerinin üretim bakımından geride kalan arıcılık Toprak TV’nin özel önem verdiği konular arasında. Arı sütü, propolis, polen, bal ve balmumu gibi ürünlere ilişkin detaylı programları sizlere sunmaya çalışacağız. Hobi bahçeleri, süs bitkileri, peyzaj,göller ve deniz ürünleri de bir başka ilgi alanı Toprak TV’nin…

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ya da toprakla meşgul olmayı seven herkesin yoğun ilgi gösterdiği bu sektörün geleceği parlak görünüyor. Çevremizde bulunan ülkelerle de işbirliği yaparak o ülkelere Türkiye’den ihracat yapılmasına yönelik projelerde ajandamızda önemli yer tutuyor. Sektörde önemli yeri olan “tarım-hayvancılık” fuarlarının ilanı,haber ve programlarda geniş bir biçimde değerlendirilmesi bizim açımızdan çok önemli..Bunun için sektörel fuarların takipçisi olacağız.

Tarıma ait haberler ve Zirai Hava Durumu “olmazsa olmaz”larımızdan sadece ikisi.Konuyu Meteoroloji ile işbirliği çerçevesinde geliştirerek sürdüreceğiz.. Oksijen depomuz ve ciddi kaynaklarımızdan biri olan “orman ve su” da not defterimizde altını çizdiğimiz konular arasında..” Merkezi Ankara olan , Uydudan ve şimdilik D-SMart’tan yayın yapan Toprak TV’nin frekans ve iletişim bilgilieri şöyle. Türksat 2a Uydusu: Frekans 12130, Polarizasyon Vertical, Symbol Rate 27500, Fec 5/6   Kaynak : haberaktuel.com

Toprak Tv RTÜK yasasıyla yeniden yayında…

  1. mustafa
    7 Aralık 2011 @ 16:47

    sayın mehmet abi ben sizi köyümüze davet etmek istiyorum  ben gaziantep belen köyünden mustafa sizleri buraya bizim sorunlarımızı cözmeye çağırıyorum biz çifciler çok perişlan durumdayız bizimde sorunlarımız oldukca çok sizleri sürekli takip ediyoruz biçok sorunlu köylerin sorunlarını çözmekte çaba gösterdiniz için sizlere çok teşekkür ederim … sizler böyle proğramlar yaptınız için sizleri kutlarım allah sizden razı olsun şimdiden teşekkürlerimi sünarım salıcakla kalınlz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.